Aktualności
Komunikat dla świadczeniodawców
20.04.2017
Ogłoszenie w sprawie postępowania o zawarcie umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne od 1 lipca 2017 roku i lata następne
DOTYCZY WYŁĄCZNIE ŚWIADCZENIODAWCÓW, KTÓRYCH UMOWY WYGASAJĄ Z DNIEM 30.06.2017 ROKU.
Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Kielcach informuje, iż w publikatorze informacji o postępowaniach w sprawie zawarcia umów dostępne jest zapytanie wnioskowe wraz z zaproszeniem do składania wniosków o zawarcie umowy w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne na okres od 1 lipca 2017 rok do 30 czerwca 2022 roku.
KOD POSTĘPOWANIA: 13-17-000270/ZPO/12/2/06
Wnioski można składać w następujących zakresach:
- zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne,
- zaopatrzenie w środki pomocnicze z wyłączeniem środków pomocniczych z zakresu protetyki słuchu i optyki okularowej,
- zaopatrzenie w zakresie protetyki słuchu,
- zaopatrzenie w zakresie optyki okularowej.
na terenie województwa świętokrzyskiego.
W celu zapewnienia ciągłości realizacji świadczeń oraz zachowania czasu niezbędnego do oceny złożonych wniosków, świadczeniodawcy którzy aktualnie posiadają umowy w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne wygasające z dniem 30.06.2017 roku, a którzy chcą zawrzeć ze ŚwOW NFZ umowy obowiązujące od 01.07.2017 roku do 30.06.2022 roku proszeni są o złożenie wniosków o umowę do dnia 04.05.2017 roku do godziny 16.00.
Ostateczny termin składania wniosków zgodnie z §8 ust. 8 Zarządzenia nr 59/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne upływa z dniem 10.06.2017 roku.
Wnioskodawca może złożyć w Świętokrzyskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, tylko jeden wniosek dotyczący danego zakresu świadczeń ZPO. W przypadku, gdy wnioskujący zgłasza kilka miejsc udzielania świadczeń, składa jeden wniosek uwzględniając w nim każde z miejsc udzielania świadczeń (jedna koperta). W przypadku zgłaszania miejsc udzielania świadczeń, które nie były uwzględnione w umowie obowiązującej do dnia 30 czerwca 2017 roku, prosimy o ich wskazanie w odrębnym piśmie.
Wnioski sporządzone w formie elektronicznej i papierowej w oprogramowaniu i wersji wskazanej przez Fundusz mogą składać podmioty będące świadczeniodawcami w rozumieniu obowiązujących przepisów oraz spełniające wymagania określone w zarządzeniu nr 59/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczeń zaopatrzenie w wyroby medyczne.
Wniosek o zawarcie umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne, powinien być sporządzony zgodnie z postanowieniami w/w zarządzenia.
Do zawarcia umowy w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne wymagane są następujące oryginały dokumentów albo ich kopie, potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę:
- Oświadczenie wnioskodawcy, zgodne ze wzorem określonym w załączniku nr 2 do zarządzenia.
- Oświadczenie wnioskodawcy o wpisach do rejestrów, zgodne ze wzorem określonym w załączniku nr 3 do zarządzenia.
- Statut lub umowa spółki – w przypadku wnioskodawców prowadzących działalność w formie spółki innej niż spółka cywilna, zaś w przypadku spółki cywilnej – umowa spółki lub wyciąg z tej umowy zawierający postanowienia o zasadach reprezentacji spółki albo uchwała wspólników spółki cywilnej w przedmiocie zasad reprezentacji spółki lub pełnomocnictwa udzielone przez pozostałych wspólników do prowadzenia spraw spółki wykraczających poza zakres zwykłych czynności.
- Polisa lub inny dokument potwierdzający zawarcie przez wnioskodawcę umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z udzielaniem świadczeń, na warunkach określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 136b ust. 2 ustawy.
- Umowy z podwykonawcami zawierające zastrzeżenie o prawie Funduszu do przeprowadzenia kontroli podwykonawcy na zasadach określonych w ustawie.
- Pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli w imieniu wnioskodawcy, w szczególności do złożenia wniosku, udzielone przez osobę lub osoby, których prawo do reprezentowania wnioskodawcy wynika z dokumentów przedstawionych wraz z wnioskiem – w przypadku gdy wnioskodawca jest reprezentowany przez pełnomocnika.
Jednocześnie informujemy, że przygotowując formularz wniosku, wnioskodawca obowiązany jest do:
- Uzyskania dostępu do korzystania z Portalu Narodowego Funduszu Zdrowia, o którym mowa w przepisach zarządzenia Prezesa Funduszu w sprawie korzystania z Portalu Narodowego Funduszu Zdrowia oraz zarejestrowania profilu świadczeniodawcy z użyciem tego Portalu.
- Pobrania aplikacji ofertowej oraz zapytania ofertowego ze stron internetowych Oddziału Funduszu.
- Wczytania zapytania ofertowego do udostępnionej przez Oddział Funduszu aplikacji.
- Przygotowania formularza wniosku wyłącznie na podstawie udostępnionej przez Oddział Funduszu aplikacji ofertowej.
- Zapisania wersji elektronicznej formularza wniosku na płycie CD lub DVD w sposób zapewniający trwałość zapisu informacji oraz opisanie następującymi informacjami:
a) nazwą i adresem wnioskodawcy,
b) przedmiotem postępowania;
- Wydrukowania wersji papierowej formularza wniosku i opatrzenia każdej ze stron czytelnym podpisem lub parafą z pieczątką imienną wnioskodawcy lub osoby uprawnionej do jego reprezentowania.
- Formularz wniosku składa się w zamkniętej kopercie opisanej w sposób wskazany w ust. 1 pkt 5. Kopertę oraz dokumenty, o których mowa w § 7, umieszcza się w kolejnej kopercie lub innym opakowaniu opisanym: „Oznaczenie wniosku”, zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 4 do zarządzenia.
- Wnioskodawca składa wniosek w zamkniętej kopercie lub innym opakowaniu oznaczonym zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 4 do zarządzenia nr 59/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 czerwca 2016 roku. Jeżeli wnioskodawca składa wniosek osobiście otrzymuje potwierdzenie złożenia wniosku, którego wzór określony jest w załączniku nr 5 do zarządzenia.
9. Wnioskodawca, w formularzu wniosku obowiązany jest do zgłoszenia:
- wyłącznie produktów będących wyrobami medycznymi w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, wymienionych w załączniku do rozporządzenia MZ, których zastosowanie jest zgodne z kryteriami przyznawania określonymi w tym załączniku, a nazwa handlowa wyrobu medycznego pozostaje w zgodności z nazwą handlową wyrobu zawartą w zgłoszeniu lub powiadomieniu, o których mowa w art. 59 i 60 ustawy o wyrobach medycznych;
- co najmniej jednego wyrobu medycznego w cenie nie wyższej niż limit finansowania ze środków publicznych określony w załączniku do rozporządzenia MZ, z każdego wyrobu medycznego oznaczonego grupą i liczbą porządkową określoną w załączniku do rozporządzenia MZ, zgłoszonego w formularzu wniosku, z wyłączeniem wyrobów medycznych wykonywanych na zamówienie.
- Pod rygorem nieważności, wniosek należy sporządzić:
a) w języku polskim;
b) w sposób czytelny.
Jeżeli wniosek zawiera dokumenty składane w języku obcym należy dołączyć ich tłumaczenie na język polski, sporządzone przez tłumacza przysięgłego.
- Świadczeniodawcy realizujący na jednym profilu umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne i na realizację recept (świadczeniodawcy prowadzący apteki), w celu prawidłowego rozliczania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne zobowiązani są do zarejestrowania dodatkowego profilu świadczeniodawcy (realizatora zaopatrzenia) zawierającego dane działalności oraz złożenia wniosku na nowym profilu.
Wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu: 41 36 46 109
Informacje dotyczące Portalu Narodowego Funduszu Zdrowia oraz rejestracji profilu dostępne pod numerem telefonu: 41 36 46 108
Źródło: Dział ds. Środków Pomocniczych i Przedmiotów Ortopedycznych